Znaleziony, niekradziony. Zapowiedź MEGA wywiadu

Wyobraźcie sobie taki przedział, mniej więcej lata 1989-91. Zwykła giełda komputerowa w Opolu, jakich wiele było w naszym kraju … i zapaleniec, gracz, który samodzielnie robi okładki do ulubionych gier. Samodzielnie robi opisy i … mapy do tych gier!!! Wśród pozycji jest Draconus, Feud, Gryzor – aby wymienić tylko kilka hitów.

m1

Mało?

No to wyobraźcie sobie, że ten sam człowiek projektuje okładki do magazynu Kebab, logo grup demoscenowych oraz rysuje komiksy sci-fi na światowym poziomie. Wszystko to po to, aby ostatecznie jednak NIE zostać demoscenowcem, choć miał przygodę w najstarszej polskiej grupie. Jak zniknął, tak się pojawił. Z nicości świata, choć jak się okazało, był na wyciągnięcie światłowodu.. 80km ode mnie.

W tej zajawce, uchylam rąbka tajemnicy, co czeka Was za chwilę, za kilkanaście dni. Czeka Was wywiad z człowiekiem którego jeszcze nie znacie, może niektózy z Was mieli okazję zamienić z nim słowo na Moonshine Dragons 2019. Człowiek, którego historia zatoczyła koło, który w zupełnie dziwacznych okolicznościach zniknął z pola widzenia na jakieś 30 lat.

Odnalazł się w równie dziwny sposób, dokładnie w chwili, gdy okazał się wręcz niezbędny. Człowiek, którego twórczość była ozdobą giełdy komputerowej w Opolu w latach ’80. Większość gier (myślę, że to było jakieś 99,99%) była piracona. Nie było mowy o instrukcjach, mapach. Tę lukę wypełniał ON. Grafik, pasjonat gier, artysta, miłośnik C64 z dziada pradziada :). Teraz, udostępniamy kilka jego prac z tamtych lat, dla rozbudzenia apetytów.#00092

Wszystkie te dzieła miałem wtedy w swoich zbiorach (Mamusiu!!! Dlaczego tak bardzo dokładnie posprzątałaś mój pokój, gdy się wyprowadziłem????). Miałem to wszystko, bo przecież handlowałem na giełdzie grami. Więcej informacji o nim, kim jest dzisiaj, co robił przez te wszystkie lata, czy zostało w nim jeszcze coś z dziecka lat ’80, przeczytacie w wywiadzie, który  ukaże się już niedługo. Tymczasem patrzcie i cieszcie oczy “swę” 🙂

Yugorin

KEBABcover03.jpg

Mamy tego więcej! 😀Categories: Artykuły, Film, Gry

Tags: , , , , , , ,

%d bloggers like this: