Nowa wersja C64Debugger oraz film tutorial z MD2019

Wczoraj, w swoje urodziny, Slajerek/SAMAR wydał nową wersję narzędzia Debugger. Nie można już pisać C64Debugger, bo narzędzie to rozrasta się i wchodzi w przestrzeń naszych kolegów Atarowców.

debdebdeb.jpg

Prócz poprawek błędów pojawiła się całkiem pokaźna liczba nowinek. Wszystko znajdziecie w pliku readme. Przeczytajcie koniecznie o wszystkich jego możliwościach. Przypominamy że w poprzedniej wersji pojawiła się funkcja timeline, która pozwala na “cofanie się w czasie” wykonywanego programy czy gry w debuggerze. A od jakiegoś już czasu debugger potrafi także rozkładać na czynniki pierwsze programy dla Atari XL/XE. Slajerek zaimplementował bowiem funkcjonalność emulatora Atari 8bit i teraz można podglądać kod wykonywany na Atari w czasie rzeczywistym.

Polecamy! Jednocześnie życzymy Slajerkowi stu lat przepełnionych kodowaniem na C64 i rozwijaniem Debuggera na chwałę Waszą i naszą (no i jego też :). Poniżej ogłoszenie od samego autora z jego kanału Youtube.

Debuggera możecie pobrać stąd:
https://sourceforge.net/projects/c64-debugger/ 

A przy okazji… Prezentujemy kolejną część reportażu z Moonshine Dragons 2019, gdzie Isildur z grupy Samar opowiadał jak używa C64Debugger do tworzenia grafiki. Zobaczcie bo warto! Jak się okazuje narzędzie nie jest tylko dla koderów.Categories: News

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: