Zmieniamy się i rozwijamy ku chwale społeczności C64

W ramach SMOKa czyli stowarzyszenia wydającego m.in ten portal, udało nam się wprowadzić ostatnio kilka ważnych zmian w naszej działalności. Oto najnowsze newsy o tym, co się u nas dzieje.

Śpieszymy uspokoić. Zmiany są administracyjne oraz uruchamiamy nowe rzeczy. Nigdzie nie odchodzimy ani nie odpuszczamy. Przeciwnie! Rozkręcamy się, usprawniamy nasze operacje, aby rozwijać się jeszcze bardziej.

Po tym wstępie zacznę od tego, że za chwilę stuknie nam pół roku od uruchomienia portalu, a zmiany o których chcę napisać, w zasadzie były jasne od początku naszego działania.

Zmiana 1 – Szata graficzna portalu

Jak pewnie zauważyliście zmianie uległa nieco szata graficzna. Pozostajemy blisko tego co już jakoś się przyjęło, lecz nieznacznie zmodyfikowaliśmy stronę główną i menu główne. Robimy miejsce pod nowe działy, które wskoczą tam już niebawem.

Zmiana 2 – Nowy serwer

Tak. Przenieśliśmy się na własny serwer. Do tej pory korzystaliśmy w WordPress.com, czyli hostowanej usługi. Usługa bardzo fajna i polecamy ją każdemu, kto chce zacząć na własną rękę prowadzić stronę internetową. Dochodzimy jednak do momentu, gdzie potrzebujemy więcej elastyczności aby za chwilę odpalać nowe treści i usługi.
Korzystamy z mechanizmu WordPress.org i sami go utrzymujemy. Jest to o tyle dla was ważne, że musieliśmy zmienić politykę prywatności naszego portalu. Aktualną znajdziecie w w linku w stopce.

Zmiana portalu wiąże się lekko z poprzednią nowinką. Mianowicie, mamy teraz lepszą możliwość zmieniania szaty graficznej co chcemy kiedyś znowu wykorzystać. Na razie taka szata jak teraz zostanie z nami przez chwilę.

Dołożyliśmy staranności, aby treści przeniosły się w całości i bez błędów z poprzedniego, do nowego silnika. Jeśli jeszcze są jakieś niedociągnięcia to dawajcie znać tutaj w komentarzach, albo na forum.

Nowinka 1 – SMOK

Przebudowaliśmy i odpaliliśmy stronę SMOKa. Pod adresem https://smok.technology znajdziecie ogólne informacje o naszym stowarzyszeniu i jego działalności. Wypadało abyśmy mieli konkretną stronę, bo zaczynamy pracować nad nowymi rzeczami. Jedną z nich jest…

Nowinka 2 – Strona Moonshine Dragons Party 2021

Odpaliliśmy nową stronę naszego przyszłorocznego Commodorowskiego party Moonshine Dragons 2021. Strona, jak to się zwykło pisać dawniej jest… “under construction”, ale już teraz zachęcamy do zapoznania się z nią. Wszystkie potwierdzone informacje będziemy tam od razu publikowali. O wszystkich ważnych zmianach jak np. odpalenie rejestracji poinformujemy tutaj, na forum, ale także na CSDB. Więc nic Wam nie umknie. Strona będzie po angielsku, bo chodzą słuchy, że ma tym razem być dużo więcej gości z zagranicy. Nawet jakieś wstępne newsy o produkcjach się pojawiają, ale o tym już napiszemy jak przyjdzie odpowiedni czas.

Zmiany są tylko, a może aż cztery. Musieliśmy te rzeczy zrobić aby iść dalej. A nowinek i artykułów u nas, w czerwcu, będzie cała masa.

CarrionCategories: Artykuły, Demoscene, News, Party

Tags: , , , , ,

4 replies

  1. “A nowinek i artykułów u nas, w czerwcu, będzie cała masa.”

    Powodzenia! Aczkolwiek już druga połowa czerwca a kolejnych nowinek i artykułów ni ma :(((

    • Cierpliwość dół palcem wykopie :). 19 dzień miesiąca czerwca, daje jeszcze trochę przestrzeni na nowinki. Dzięki za wsparcie dobrym słowem i obserwację portalu. Chociaż z drugiej strony… Nowinki to nie tylko teksty na c64portal.pl. To także Moonshine Dragons party (nowa strona i nowinki związane z party). To nowa strona SMOKa, szata graficzna, uzupełnienie tych wszystkich wydarzeń o których nie wszyscy wiedzieli. 🙂

  2. … a w tle jeszcze gra powstaje… 🙂

  3. … no właśnie… a w tle jeszcze gra powstaje… 😛

    Właściwie, jak mówimy o tle, to powstaje i dzieje się jeszcze parę innych spraw, ale o tym nie możemy na razie mówić, pisać, opowiadać. 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: