Robot Jet Action News Update #3

Dzisiaj w programie: Mapa całego świata W1. Grafika w nowych światach! Youtube już gra w RJA.

W miesiącu polskich gier na naszym portalu nie może zabraknąć także kilku nowinek ze „studia” gdzie powstaje gra Robot Jet Action. Ale najpierw…

Niektórzy już grają

Zanim jednak nowinka to wypada wspomnieć jeszcze raz o niedawno wydanym nowym numerze K&A. Z ostatnim numerem magazynu Komoda i Amiga można nabyć także dyskietkę – Cover Disk a na niej m.in preview naszej gry – Robot Jet Action. Jak się okazuje, niektórzy już grają… Na kanale Steffana można zobaczyć jak z synem ogrywa on m.in naszą grę.

Swoją drogą nie sądziłem, że już pierwszy poziom wyda się tak trudny. Jak na razie nasz tester Tenchi, a także kilka innych osób donosili, że trudność jest raczej wywarzona i rośnie wraz z poziomami. Hm… przyjrzymy się temu, ale już teraz powiem, że każdy świat ma się zaczynać od łatwych poziomów, a trudność będzie rosła w raz z postępem w danym świecie. Oznacza to, że na początku każdego nowego świata będzie chwila oddechu i czas na przygotowanie się do kolejnych poziomów no i boss’a na końcu świata. (ależ to zabrzmiało apokaliptycznie… 🙂 )

Poniżej fragment z filmu Steffana. Polecam oczywiście obejrzeć także cały film.

Nowe światy

Zdradzę dziś, chyba po raz pierwszy, zajawkę grafiki do świata 2 i świata 3. Cały czas czekam na komentarze z próbami odgadnięcia do jakich gier nawiązują ujawnione, już teraz 4 światy. Na razie nie padła w komentarzach żadna poprawna odpowiedź. Mam do rozdania jeszcze 3 numery nowego K&A dla tych, którzy będą najbliżej. To jak? 🙂 Zgadujcie. Nawet jak się nie uda to gazeta+dyskietka poleci do osób, które udzieliły najfajniejszych moim zdaniem odpowiedzi.

Myślę, że ten różowo fioletowy świat poniżej, będzie dość prosty do odgadnięcia. Zielony nie koniecznie nawiązuje do gry z C64 🙂

A jak to wygląda techniczne? Jak widać powyżej nie wszystkie znaki z generatora są już zarezerwowane. W „zielnym” jest jeszcze małe pole do manewru i możliwość dodania kilku klocków (kafelek?). W „różowym” jest cała masa wolnego miejsca i tutaj na pewno graficznie jeszcze coś się wydarzy. Łącznie z tym że kolorystyka także może ulec zmianie.

Mapa całego świata 1

Na koniec mapa wszystkich poziomów ze świata 1. Kilka z nich pojawiło się już w preview na dysku K&A. Dzisiaj pokazuję pozostałe. Jest jednak jedna ciekawostka. Jeden z poziomów na razie nie wchodzi do gry. Tzn świadomie go na razie nie dodaję (świat 1 ma na razie 7 poziomów) aby zdecydować pod koniec developmentu czy się zmieści w pamięci czy nie. O który poziom chodzi to na razie niech zostanie tajemnicą 😉

Z różnych prób wynika, że gdy światy mają po 7 poziomów to wszystkie 5*7=35 powinny zmieścić się w pamięci. Oczywiście są skompresowane narzędziem ByteBoozer2 autorstwa HCLa z grupy Booze Design. Jednak wiele innych rzeczy jeszcze musi zmieścić się w pamięci stąd decyzje o ostatecznej zawartości będę podejmował pod koniec developmentu.

CarrionKategorie:Gry, Robot Jet Action

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

15 replies

 1. Ten zielony to chyba Flashback?

  Polubienie

 2. 🙂

  Polubienie

 3. Ten drugi Mayhem in Monsterland?

  Polubienie

 4. hm… jak by tu odpowiedzieć… no nie koniecznie, ale coś jest na rzeczy

  Polubienie

 5. OK, niech inni zgadują 😉

  Polubienie

 6. Kolejne światy wyglądają również rewelacyjnie. Tak poza konkursem (K&A z dyskietką już mam), to według mnie ten „zielony” wzorowany jest na Flashback, a jeżeli chodzi o pozostałe światy, to ciężko skojarzyć, bo dawniej gry nie wyglądały aż tak dobrze, jak to co zobaczymy w RJA 😉

  Polubienie

 7. Mayhen to #1 na 100%, potem Flashback z amigi, a ten ostatni to nie mam pojęcia.

  Polubienie

 8. No dobra. Mayhem odgadnięty…. World_1 = Monsterland 🙂 Steffan gazetę już ma więc nagroda nr.1 dla Krzyśka Odachowskiego.
  Flashback też się zgadza…

  a ten różowy… no jak to? nie wiecie z czym się bański kojarzą 😉

  Polubienie

 9. Hej Redakcjo ja otrzymałem K&A z dyskiem i powiem krótko Zajeb…… Gra na pewno nabędę wersję finalną. Gratuluje twórcom!

  Polubienie

 10. No miałem trop na Bubble Bobble, ale po oblukaniu grafiki odpuściłem, ale teraz jak patrze na tile set to może jednak tak.

  Polubienie

 11. faktycznie zmyłka jest taka że w BB na c64 w zasadzie nie ma żadnego tła – tylko platformy. ale może jak zrobię więcej baniek i więcej platform w innych levelach to jakoś to się skojarzy.
  nie ukrywam też że trochę się zapatrzyłem na BB2 na Arcade i na starych konsolach. pogryzłem trochę ostatnio w poszukiwaniu inspiracji.

  No i co do odgadywania… zakodowałem niedawno taki scroll co leci na mapie przed każdym światem. I w tym scrollu pisze… na jaką planetę lecimy.

  Ale tak sobie zdałem sprawę że w zasadzie chyba nigdzie nie padła nazwa świata nr 2, ktorego levele są w wydanym w K&A preview.
  Na razie mamy więc tak:
  World_1 = Monsterland
  World_2 = ?
  World_3 = F….Back
  World_4 = Bobble
  World_5 = ?
  …aha no i kolejność w grze jeszcze nie jest przesądzona. światy mogą być w innej kolejności.
  jak to się mówi – różnie może być…

  Polubienie

 12. Flashback,a ten różowy to moim zdaniem Rainbow Island.

  Polubienie

 13. Bańki to jak jeden z leveli w Micro Machines z NESa

  Polubienie

 14. Pieknie to wszystko wyglada 😀 czekam na wersje do kupienia i pobrania 😀

  Polubienie

%d blogerów lubi to: