Serwis FTP na C64portal.pl

Dzisiaj uruchamiamy kolejną usługę w ramach naszego portalu. Wyszukiwarka i dostęp do serwera FTP!

Od razu należy wyjaśnić że nie budujemy własnego serwer FTP. To co oddajemy do użytku to wyszukiwarka do plików zgromadzonych na http://www.elysium.filety.pl. Wyszukiwarka FTP dostępna jest w Menu głównym na portalu jako odnośnik.

Wspomniany server FTP to mirror popularnego w latach 90-tych poprzedniego wieku serwera prowadzonego przez grupę Elysium Design. Internet raczkował a ftp.elysium.pl prowadzony przez Elysium był składnicą wieli ciekawych zasobów dotyczących Commodore: gier, sprzętu, software’u, demosceny, dokumentów, opisów, itp.

Po zakończeniu działalności serwer FTP został zachowany (skopiowany jako mirror) i prowadzony dalej przez grupę Apidya i Agony Design. I tak dostępny jest do dzisiaj. Dzięki Panowie i Panie!

To co uruchamiamy w ramach portalu to wyszukiwarka plików zgromadzonych na FTP. Jak wspominam w filmie poniżej, sami nie utrzymujemy tych zasobów (bo po co skoro to jest już w Internecie ;)). Chcemy udostępnić wszystkim zainteresowanym mechanizm wygodnego wyszukiwania i dostępu do tych, niejednokrotnie historycznych zasobów.

Jest tego ponad 30 tysięcy plików i znaleźć tam można naprawdę „smakowite kąski”. Np. Kody źródłowe autorstwa Polonusa z Quartetu, cały kod źródłowy dema Illmatic grupy Elysium, zdjęcia z imprez z lat 90-tych i wiele, wiele innych ciekawostek. Zresztą… powstanie o tym oddzielny film i artykuł, bo niektóre rzeczy są naprawdę unikalne. Jestem przekonany, że ten eFTeP jest świetnym uzupełnieniem do CSDB czy innych zasobów w sieci.

Zapraszam do przetestowania wyszukiwarki, zgłaszania ewentualnych uwagi i informacji o błędach no i do odkrywania ciekawych zasobów. Na filmie pokazuję jak to na tę chwilę działa i jak używać wyszukiwarki.

CarrionKategorie:News

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: