Laura na Commodore

Od jakiegoś czasu koledzy z platformy Atari cieszą się grą Laura. Stworzona przez Larka gra to mix Boulder Dasha, Robbo, Sokobana itp, okraszony fajną grafiką i ciekawymi łamigłówkami. Niebawem zagramy w Laurę na Commodore…Gra taka jak Laura wydaje się być dość łatwo przenaszalna na inne platformy. Nie wykorzystuje specyficznych dla Atari trików czy dużej ilości kolorów, więc niedługo trzeba było czekać aby ktoś ze sceny C64 podjął się próby stworzenia portu tej gry na Commodore 64.
Podjąć się tego niejaki Unctio, który ogłosił to na forum C64Scene.pl. Autor portu uznał prace za skończone i wczoraj opublikował plik z grą do pobrania.
Sama gra bazuje na poziomach z oryginalnej atarowskiej wersji i jeśli chodzi o grywalność zapowiada się podobnie jak wersja z Atari. To co jest widoczną różnicą, to użycie większej ilości kolorów w elementach na planszy rozgrywki. 

W temacie grafiki jednak, na forum pojawiła się dyskusja aby dostosować grafiki tytułowe do trybów graficznych C64 i możliwe, że tutaj pojawią się jeszcze poprawki do gry. Niemniej już teraz produkcja jest grywalna i cieszy fakt, że na naszej platformie nadal powstają (lub jak w tym przypadku są portowane) nowe gry.

Jeśli chodzi o stronę techniczną gra działa na klasycznym C64 ze stacją dysków.

To jednak nie jedyna ciekawostka odnoście portowania Laury na Commodore. Niezależnie od kolegi Unctio nad portam Laury pracuje Carrion, który podjął się stworzenia wersji tej gry na – UWAGA – Commodore +4. Po skontaktowaniu się z Larkiem Carrion otrzymał pozwolenie na oficjalny port oraz wsparcie w postaci kodów źródłowych i oryginalnej grafiki.

Prace są w toku (choć wstrzymano je na czas wakacji) a postęp można śledzić na blogu Retronavigator.com oraz na kanale YouTube.

Trzymamy kciuki aby prace nad Laurą+4 dobiegły końca bo każda gra w 2018 roku na C+4 jest na wagę złota.Kategorie:Artykuły

%d blogerów lubi to: