Pierwszy Vlog na naszym kanale

Czasami mamy jakiegoś newsa, materiał czy inny ciekawostkę z naszego poletka, które nie wiemy jak wpleść w ramy naszego portalu. Forma Vlog’a wydaje się być idealna do tego typu treści. Dzisiaj Vlog #1

I w zasadzie nie wiele więcej powinienem tutaj pisać. W pierwszym Vlogu posłuchacie/zobaczycie dzisiaj:

 1. Podziękowania dla Was! za nowe treści na portalu
 2. SMOK i Muzeum? Wyjaśniamy o co chodzi.
 3. Nowa gra na Commodore 128 – idealna na imprezy
 4. Robot Jet Action – Jest news na listopad!
 5. Pierwszy test powstającego właśnie retro BBS’a.
 6. BONUS: Grafiki z Atari ST odpalone na Commodore plus/4

Powiem szczerze, że forma chyba przypadnie mi/nam do gustu, ale nie wyprze na pewno innych “regularnych” materiałów na naszym kanale. W przygotowaniu na przykład jest drugi odcinek traktujący o grafice na Commodore plus/4. Tymczasem, miłego oglądania zebranych dzisiaj ciekawostek.

CarrionCategories: Film, News, Robot Jet Action

Tags: , , , , , , , , ,

17 replies

 1. Miło Cię znowu widzieć Carrion 🙂

  Super wieści! Jestem ciekaw formy muzeum.
  Jet Robot Action wygląda super. Cieszę się że projekt biegnie do przodu i że podchodzisz do niego profesjonalnie. Wydaje mi się że najważniejsze teraz to stworzyć dobre poziomy, żeby gra była “grywalna”, a nie jest to na pewno łatwe i szybkie zadanie.
  Sprawdziłem przed chwilą BBS’a (używam WiModem na C64C z terminalem CCGMS by Alwyz) i mam ten sam efekt, rozłącza mnie natychmiast ze względu na brak aktywności.
  VLOG to świetny pomysł.

  Pozdrawiam,
  DKT/Samar

 2. DKT Dzięki za dobre słowo.
  Ja dzisiaj spróbuję jeszcze raz do BBSa się podłączyć bo na forum kolega napisał że coś poprawił.

 3. Witajcie,

  niestety system logów w SBBS jest słaby, więc nie wiele się z niego dowiedziałem.
  Natomiast znalazłem kilka timerów, zmieniłem pierwszy, prośba o sprawdzenie.
  Mam nadzieje, ze to ten i timeout juz nie wyskoczy…

  Pozdrawiam
  Szczepan

 4. I oby ostatni. Dlaczego nie możecie po prostu napisać artykułu?

  • Choćby dlatego, że podobają nam się i vlogi i filmy, podobają nam artykuły, notki, newsy. 🙂 Robimy to co sprawia nam frajdę 🙂

  • @C-Joy
   Czy któryś z tematów z tego bloga wg Ciebie nadaje się na artykuł? Napisz. Chętnie przemyślę sprawę. Do tego co napisał Y dodam jeszcze że czasami szybciej jest włączyć po prostu kamerkę. No i próbujemy różnych form bo cały czas się uczymy.

   • @Redakcja Ja nie oglądam vlogów (staroświecki jestem). Ale recenzja gry czy test BBS’a to jak najbardziej tematy na artykuły. Podejrzewam, że przenoszenie obrazów z Atari ST na +4 również.

    • Dlatego tak się cieszymy, gdy możemy gościć każdego. I “czytaczy” i “oglądaczy”. Może kiedyś będą także słuchacze… Jakiś podcast się trafi? 😉 wszystkiego dobrego 🙂

    • Dobre uwagi. Dzięki! Grafiki z C+4 pewnie wcześniej czy później się tu pojawią bo po prostu pasują. Recenzja gry to tak naprawdę fragment z uruchomienia i w filmie mówiłem o tym że pokazuję ją w tej formie bo w sumie nie wiedziałem co o niej napisać… ot prosta siatkówka. Test BBSa to faktycznie najambitniejszy temat. Na forum duskutujemy już z twórcą i pomagamy mu rozwiązać temat z łączeniem się z C64 (timeout’y).
     Ale wielkie dzięki za te komentarze. Z portalem i kanałem jest tak że cały czas badamy jak najlepiej do Was docierać. Czasami statystyki z YT pokazują że łatwiej dotrzeć z prostym i krótkim filmem (tak jest tutaj) a czasami statystyki WordPress’a pokazują że wilicie czytać. Z waszą pomocą i po takich dyskusjach znajdziemy złoty środek. Prawdopodobnie będziemy publikować kompletne materiały i tu i na kanale 🙂
     Ale to tylko cieszy. Chodził przecież o obudzenie środowiska (klanu?) Commodore w naszym kraju.
     Pozdrowienia dla Wszystkich!

 5. @Redakcja jakiekolwiek padają komentarze, trzeba pamiętać o jednym: jeszcze się taki nie urodził….

  • to jest oczywiste, ale jesteśmy na takim etapie rozwoju że, przynajmniej ja, chciałbym wiedzieć w jaki sposób docierać do osób którym nasz portal/kanał się podoba. Najfajniejsze jest że nie ma spiny z naszej czy z waszej strony. pogadamy i następnym razem się zobaczy. Już teraz wiem np że planowany artykuł o grafice na C+4 oprócz filmu pokazującego co i jak na c+4 działa powinienem też to opisać.

 6. Jet Robot Action czekam niecierpliwie jakieś wstępne koszty zakupu są??

  • Ehem….
   Robot Jet Action – jak już coś 😉

   ale nie, jeszcze nie mamy takich szacunków i raczej daleko do takich obliczeń. Jak mówiłem w filmie na razie gromadzimy potrzebne materiały i robimy próby jak np z pudełkami. potem zaczniemy to podliczać. Potem = pewnie nie wcześniej niż 1 kwartał 2021.

 7. Ten vlog cieszy mnie ostatnio najbardziej. Jak to poczuć? No nie do końca wiem, czy potrafię to wytłumaczyć. … Ale jeśli byłeś na scenie początku lat ’90 i czekałeś albo z znienacka dostałeś kopertę z pomydlonymi x8 znaczkami wypranymi na maxa, to wiesz jaki klimat czuję. Jeśli tak, toż doskonale też wiesz o czym piszę. Teraz wokół siebie mamy tyle problemów zewnętrznych i wewnętrznych,co chyba praktycznie nigdy wcześniej. Teraz zanurzenie w scenę nadje mi nirwanę. Jesteście naprawdę potrzebni większej liczbie osób niż zakładacie.

 8. Koledzy spróbujcie się ponownie zalogować na bbs, czy teraz bedą timeouts ?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: