PETSCII Lemings. Lemingi na C64, C+4 i PET

Moda na PETSCII nie zanika. Właśnie ukazała się nowa/stara gra na komputery Commodore. Są to PETSCII Lemings czyli lemingi w trybie znakowym bazującym na standardowych znaczkach PETSCII z Commodore PET.

Autorem jest węgierski programista pod pseudonimem Ko-Ko, który powraca do programowania po 32 latach (cytat za serwisem Plus4World). Gra jest darmowa do pobrania w serwisach CSDB i Plus4World.

W grze używamy klawiszy (WSAD) do przypisywania działań tytułowym Lemingom. Zachowują się one tak jak klasyczne Lemingi znane np z Amigi ale też z C64. Animacje na znaczkach PETSCII wyglądają bardzo przekonująco a całość jest „nawet” grywalna. Polecam przyjrzeć się grze.

Carrion

Linki:

http://plus4world.powweb.com/software/PETSCII_Lemmings

https://csdb.dk/release/?id=210836Kategorie:Gry, News

Tagi: , , , , ,

4 replies

 1. Warto wspomnieć o znacznie ciekawszej i przede wszystkim oryginalnej i mocno rozbudowanej produkcji na C64, czyli:
  https://sarahjaneavory.itch.io/briley-witch-chronicles
  Ja wprawdzie nie gram w tego typu gry ale jak widać na itch.io ludzie są tą grą zachwyceni…

  Polubienie

 2. W pełni zgoda…Gra wygląda zacnie… Warto napisać. Napiszesz?
  Przypominam że ideą C64portal.pl była społecznościowa działalność. Chętnie opublikuję jeśli bracia komodor owcy mają coś do powiedzenia/napisania.
  A w temacie gry. Zamierzam ją kupić i pewnie nieco pogram. Choć z JRPG to uznaję tylko jeden tytuł… ale nie powiem jaki 😉 narazie.

  Polubienie

 3. Pewnie mógłbym coś napisać, gdybym grał w tego typu gry, ale jak pisałem – to nie mój klimat, niestety.
  No chyba, że chodzi o samego newsa, to mogę coś skrobnąć, bo cały czas śledzę dokonania autorki, więc coś tam jestem w temacie.

  Polubienie

 4. jak znasz jej gry to już jest dobry początek na newsa. a kto wie może i recenzję. i nie koniecznie tej gry ale np jakiejś wcześniejsześ np strzelanki.

  Polubienie

%d blogerów lubi to: