Paczka od Zzap64! Street Fighter, Scramble

Czyżby już przyszły Święta? W połowie grudnia? Zobaczcie jakie prezenty rozdaje Zzap64!

Paczka, o której mowa to rozsyłany drogą elektroniczną plik .zip. Duży plik, bo po rozpakowaniu ma około 110 MB. Paczka ta jest wersją elektroniczną prezentu dla wspierających kickstarter na powstanie rocznikowego wydania magazynu Zzap64 czyli Zzap64! Annual 2022.

Jak może wiecie z poprzedniego artykułu o tym magazynie pojawiła się tam także wersja preview gry Robot Jet Action, ale my dzisiaj nie o tym. Zawartość dyskietki (coverdisk) jest tak zacna, że dzisiaj o dwóch innych gierkach (oraz o kilku pomniejszych rzeczach). Jak zwykle w filmie wyjaśniam o co chodzi i co na dyskietce się znajduje. Ale żeby i tu wypisać to podaję. Na dyskietce znajdują się:

 • plik .pdf magazynu Zzap64!
 • plik .pdf koperty na dyskietkę – do wydrukowania i wycięcia sobie w oczekiwaniu na oryginalną dyskietkę 😉
 • 2 obrazy .d64 – 2 strony dyskietki z grami – o nich za chwilę
 • obraz cartridge’a z grą Street Fighter – preview
 • kilka mini gierek w wersji preview
 • 2 małe demka

Dwa główne smaczki z tej paczki to gry Scramble Infinity, oraz Street Fighter. Nie jest to co prawda Street Fighter z grafiką, o której pisałem kilka tygodni temu, ale i tak wygląda zacnie. Czy w końcu będziemy mieli „poprawną wersję” Street Fighter’a na Commodore? Poczekamy zobaczymy. Druga gra to wspomniany Scramble Infinity. I tu pojawia się moja wielka słabość do autora grafiki i kodu czyli Mirage’a z grupy Booze Design. Uwielbiam jego prace graficzne, a ta gra to pokaz jego umiejętności graficznych i koderskich. Gra ma bowiem genialną grafikę bitmapową przewijaną poziomo, co nie jest tak oczywistą rzeczą w świecie C64.

Polski akcent w Scramble to muzyka naszego kumpla Jammera. Jak zwykle wymiata!

Zobaczcie sami. Zapraszam na film i do komentowania.

CarrionKategorie:Artykuły, Gry

Tagi: , , , , , ,

3 replies

 1. Nie clickbejtuj 😛

  Polubienie

 2. filmik po kilku miesiącach niepublikowania to nie klikbajt 🙂
  a 2 wymienione gry naprawde są godne uwagi.
  Ty Borg masz poniedziałkowe streamy ja od czasu do czasu filmik o grach 😉 😛
  Pozdrawiam!

  Polubienie

 3. Uwaga, zamówiłem magazyn, ale nie otrzymałem paczki zip. Wydawca prosi mnie o wsparcie patrona lub kickstartera, dopiero wtedy mogę uzyskać dostęp do pakietu zip. Myślę, że magazyn z Anglii był wystarczająco drogi! Jestem wkurzony! Pozdrawiam, MiCv2 – Forum64

  Polubienie

%d blogerów lubi to: