Boom! Dream – Scenenowe Newsy!

Na ostatniej imprezie Silly Venture, atmosfera musiała być bardzo sprzyjającą skoro zaowocowała kilkoma roszadami pomiędzy grupami Boom i Dream,

Zanim zaczniemy …

Ważny komunikat… Pamiętajcie, że cała polska scena i miłośnicy polskich dem na Commodore 64 zbierają się na corocznym już live streamie na Youtube 26.12.2021godzina 20:00

Co się wydarzyło na party Silli Venture?

Impreza jak się okazuje faktycznie sprzyjała roszadom pomiędzy grupami Boom i Dream, oraz zapowiedziami produkcji na zbliżające się w przyszłym roku party.

A więc newsy….

W wyniku negocjacji, do grupy Boom! dołączają BroneCk, Kenji, Nighrider, Catya. Natomiast do grupy Dream przyłącza się Hairdog. Swoją pomoc przy realizacji najnowszego projektu zaoferował Dj Gruby.

Może dawniej tak wiele roszad w tak krótkim czasie nie wzbudziło by większego zainteresowania, ale w dzisiejszych skostniałych i skrystalizowanych strukturach wydają się być co najmniej ciekawe. Miejmy nadzieję, że przyniesie to wymierny skutek i zaowocuje ciekawymi produkcjami.

Szczegóły można prześledzić w wątkach:
https://www.c64scene.pl/viewtopic.php?f=3&t=3446
https://www.c64scene.pl/viewtopic.php?f=3&t=3441

Rebok

W zasadzie wygląda to trochę jak połączenie sił 😉 co, jak najbardziej jest super newsem, bo myślę, że demko kooperacyjne wyprodukowane przez taki skład scenowców to by było coś!

A jak się ma reszta naszej sceny?

Warto dodać, że nasza rodzima demoscena w sumie raczej nie zapadła w sen zimowy. Na party Transmission64 widzieliśmy fajne produkcje Katona i jego grupy Lepsi De. (grafika w compo i demko) Gratulacje dla Katona i kodera ADRI!

W tzw międzyczasie w kilku pomniejszych compo na CSDB nasi jak zwykle bywają i uczestniczą. Naszego „exportowego” muzyka Jammera widać od zawsze i wszędzie i to jest standard. Standardowo też jak zwykle w najwyższej formie. Fajnie jest odnotować nową produkcję Samaru na tzw „czaszka compo” (więcej na ten temat niebawem). Fajna animacja, fajna produkcja.

Także Elysium pojawiło się na dwóch partys Syntax w Australii i Transmision64. Tradycyjnie już w kooperacji z Wrath Design. Produkcje najwyższej światowej jakości. Panowie – prosimy o więcej. Może będzie okazja na nowe produkcje od ESM bo na forum c64scene.pl objawił się Jumbo. Jeden z koderów z pierwszego składu Elysium. Witaj Jumbo i czekamy na prodki! Objawił się też niejaki Sony z dawnej grupy Antia. Tutaj też czekamy na przykłady nowych kodów Sonego i trzymamy kciuki. Nie omieszkam też wspomnieć o koledze Hate Bush. O kogo chodzi? To znany muzyk z Elysium wcześniej znany jako Randal i Chuinho. Hate Bush reprezentował Elysium w muzycznym compo na Transmission ze swoją najnowszą muzyką.

Faith Design po wydaniu mini dema „Rubber Soul” na party Xenium we wrześniu jak na razie milczy… a my czekamy na coś nowego od Pajdy i kolegów.

W tym zestawieniu nie może zabraknąć nowej grupy Fancy Rats. Po debiucie na Lost party Rime i spółka chyba nieco przycichli, a może pracują nad czymś? Trzymamy kciuki aby wkrótce zobaczyć Wasze nowe produkcje.

O kimś zapomniałem? Kogoś przeoczyłem? Napiszcie w komentarzach i podzielcie się newsami.

Carrion

Links:

https://csdb.dk/event/?id=3071

https://csdb.dk/event/?id=3119Kategorie:Bez kategorii, Demoscene

Tagi:

5 replies

 1. Jak zwykle super artykuł ! A Live z Demosceną jest 26 grudnia o godzinie 20:00

  Polubienie

 2. Dzięki Katon! Już poprawione

  Polubienie

 3. Porządny Portal i szybka reakcja 😉

  Polubienie

 4. Faktycznie. Mój błąd. NA party Function pojawiła się gierka Espace. https://csdb.dk/release/?id=208446

  Polubienie

%d blogerów lubi to: