Robot Jet Action grą Roku na C64 wg Gramy na Gazie

Minęło już kilka dni od streamu Retro na Gazie gdzie ogłoszono tę miłą dla mnie informację, ale myślę że warto to odnotować.

Podczas live streamu na kanale Larkadiusz (prowadzonym przez znanego Atarowca Larka) spotkali się koledzy: Larek, Borsuk (z kanału Retro Borsuk i Montek) oraz Nekroskop. W jakim celu? Ano w takim aby po raz kolejny ograć i wybrać grę roku (tym razem roku 2022) na Commodore 64. Jako, że w stream’ie uczestniczyłem tylko przez chwilę, to dopiero następnego dnia dowiedziałem się że RJA, czyli Robot Jet Action został wybrany grą roku głosami jury (składającego się z 6 osób, jeśli się nie mylę).

Zaskoczenie? Niedowierzanie? Szok?

Tak, wszystkie trzy na raz 😉 ale przede wszystkim bardzo miła informacja i wyróżnienie, które napawa mnie dumą. No i nie ukrywam, nieźle motywuje aby działać dalej, ale przy okazji takie wydarzenie to okazja do dobrej wspólnej zabawy z prowadzącymi w najnowsze gry nadal powstające na Commodore.

Wracając do tego wyboru to wg mnie wybór gry za rok 2022 na C64 to trudne zadanie. Wybór był po prostu bardzo trudny, a walka bardzo wyrównana pomiędzy 3 topowymi tytułami. Znalazły się wśród nich Eye of the Beholder, Lykia – The Lost Island i Puzzle Bobble. Wszystkie trzy to produkcje na najwyższym poziomie, niemal jak komercyjne wydania z lat 80-tych czy 90-tych. Znaleźć się w takim gronie to zaszczyt. Jak plasowały się te trzy tytuły w top 4 zobaczycie sami w zapisie tego stream’u.

Podczas całego wydarzenia na gry mogli głosować także widzowie i wybrać najlepszą grę zdaniem widzów i graczy właśnie. W tym rankingu RJA uplasował się na drugim miejscu co cieszy mnie dodatkowo i nie mniej niż wyróżnienie od szanownego jury. Głos graczy, jest w takich zestawieniach podwójnie nobilitujący. Tak, że dziękuję wszystkim którzy grali i głosowali na RJA. czuję się bezapelacyjnie zmotywowany do dalszej pracy nad kolejnymi grami czy też innymi produkcjami. 😉

Cały zapis live’a znajduje się na kanale Larkadiusz. Wklejam także tutaj. Uwaga. Długie (jak zawsze u Borsuka i Larka) i fajne! 🙂 Panowie ogrywają kilkanaście/kilkadziesiąt tytułów.

Na koniec słowo być może oczywiste dla stałych bywalców na retro Youtubie, ale może warto powiedzieć że Borsuk i jego kanał/inicjatywa Gramy na Gazie to codzienna telewizja retro na Youtubie gdzie obejrzycie autora, Borsuka ogrywającego różne retro i nie tylko retro gry. Gorąco Polecam!

I jeszcze raz dziękuję.Kategorie:c64, gamedev, Gry, Robot Jet Action

Tagi: , , , , , , ,

%d blogerów lubi to: