Miecze Waldgira 2. Autorzy gry wspominają

Dzisiaj jeszcze raz, na chwilę wracamy do tematu gry Miecze Waldgira 2. Gry wydanej przez Timsoft w 1995, a stworzonej przez Inflexion Development.

W grudniu 2020 roku powstał na portalu materiał o Mieczach gdzie pokazywałem odnalezioną na dyskietkach grafikę z 1995 roku, taką jak ją tworzyłem do tej właśnie gry. Obiecowałem sobie, że wrócę do tematu ale tym razem w luźnej rozmowie z Krzyśkiem „Zephyrem” Augustynem. Krzysiek był programistą, który stworzył Miecze (i wiele innych gier Inflexion Development). Plan był taki aby spotkać się online i powspominać tamten czas tworzenia gry. Zobaczcie ile wspomnień udało się jeszcze odkopać z naszej pamięci.

W filmie na początku tłumaczę się więc i tutaj wypada napisać, że niestety przy nagraniu nie obyło się bez problemów z dźwiękiem. Za co przepraszam. Jednak materiał wydał mi się ciekawy i postanowiłem go dzisiaj opublikować. Myślę, że nie popsuje Wam to odbioru. W filmie mówimy między innymi o tym:

 • jak to się stało, że dostaliśmy zlecenie?
 • jakie mieliśmy narzędzia?
 • jak wyglądała kwestia my kontra crackerzy?
 • oraz o tym, że planujemy dalsze filmy z serii – „opowieści o grach grupy Inflexion Development”

Miłego oglądania

CarrionKategorie:Bez kategorii

Tagi: , , , , ,

6 replies

 1. Dobry materiał. Przyjemnie się oglądało.

  Polubienie

 2. Napiszę tak gra jest fenomenem samym w sobie mimo upływu ponad dwóch dekad gra MW2 gdyby wyszła dziś w lipcu 2021 śmie twierdzić żeby odniosła fenomenalny sukces. Grafika Muzyka i Program są tak imponujące że gratuluję Wam tego produktu podkreślam produktu ponadczasowego ! Pamiętam jak grałem nietylko w MW2 ale i też mojego kolejnego od Was ulubieńca ETERNALA WOW. Dalej wspomnę Castle, Lazarus przechodziłem po kilkanaście razy. Cieszę się że teraz też będę mógł sobie pograć o ile czas pozwoli i wczuć się w urok drugiej połowy lat 90 siatych. Inflexion Developments napewno jest grubo wpisane w historię Gier na C64 ! I nie tylko 🙂

  Polubienie

 3. Wow Katon! Wielkie dzięki za bardzo miłe i motywujące słowa. Myślę, że niebawem opowiemy o kolejnej grze, którą wspomnieliśmy w filmie. A co do grafiki, bo o tej mogę się wypowiedzieć to… kilka rzeczy teraz zrobił bym … inaczej 😉
  Pozdrawiam!

  Polubienie

 4. Dzięki Waldgir! 😉

  Polubienie

 5. Lipiec 2021 MW2 powstają na nowo nic nie zmieniaj w grafice 😉

  Polubienie

Trackbacks

 1. Autorzy gry wspominają… Eternal – C64Portal.pl
%d blogerów lubi to: