Autorzy gry wspominają… Eternal

Przedstawiamy kolejny film wspominkowy. Tym razem rozmawiamy o grze Eternal wydanej w 1994 roku przez Timsoft.

Zgodnie z obietnicą z poprzedniego odcinka dzisiaj dyskutowaliśmy o kolejnej grze. Eternal zaprogramowany przez Krzyśka Augustyna oraz z moją grafiką i muzyką Wojtka Radziejewskiego to gra platformowa z przewijanym ekranem. Rozgrywka raczej standardowa jak na tego typu gry przystało.

W filmie znajdziecie oczywiście wspominki i anegdoty, ale tym razem staramy się dociec skąd wziął się tytuł i pomysł na grę. Chwilę także poświęciliśmy narzędziom a pod koniec filmu pokusiłem się o zaprezentowanie grafiki z mojej oryginalnej dyskietki z 1994 roku, na której nagrywałem kolejne etapy prac. Zobaczycie i usłyszycie więc nieco informacji o tym jakich narzędzi użyłem przy tej grze. Tym razem także wspominam o programie Amica Paint i o tym dla czego używałem go do tworzenia grafiki w trybie tekstowym skoro Amica to program do grafiki bitmapowej.

Dodatkowo zaprezentowałem na filmie edytor do grafik w trybie FLI – FLI-Graph i wczytany do niego obraz tytułowy. Sam byłem zaskoczony jak niełatwą pracą było wówczas używanie tego narzędzia do „pixlowania”.

Zapraszam do oglądania filmu. Premiera w piątek – 9.07.2021 o godzinie 18:00

CarrionKategorie:Film, Gry, Wywiady

Tagi: , , , , , , , , ,

5 replies

 1. Ja cały czas maluję w tych edytorach Fli na fizycznym C64 jest to wspaniała sprawa chyba jestem jednym z ostatnich outsiderów. Wkrótce pokażę właśnie jak wspaniałe możliwości posiada edytor FLI NA REALNYM C64. Oj tam o czymś innym miałem napisać Eternal jest czymś szczególnym dla mnie najpierw Castle potem Lazarus i ETERNAL piękna platformówka która jest jakże aktualna jak by czas jej nie dotknął. KOCHAM TĘ GRĘ. I poraz kolejny wielki szacunek z mojej strony dla autorów za wszystko. Fundamenty polskich gier to Wy.

  Polubienie

 2. Dzięki za kolejną odsłonę wspomnień! Jak zwykle świetnie się oglądało.

  Polubienie

 3. Eternal mniam gra mega film jak zawsze pełna profeska !

  Polubienie

 4. Dzięki za materiał. I Eternal i MW2 świetnie się oglądało.

  Polubienie

Trackbacks

 1. Robot Jet Action … i nie tylko. Na kasecie! – C64Portal.pl
%d blogerów lubi to: