Robot Jet Action … i nie tylko. Na kasecie!

W najbliższy piątek (21.01.2022) premiera gry Robot Jet Action, ale już dzisiaj mamy MEGA news. Ten news musiał być tajemnicą aż do dzisiaj. W zasadzie newsy to są dwa…

W minionych miesiącach dostawałem wiele pytań czy gra będzie wydana w wersji fizycznej, kolekcjonerskiej itp. Niestety musiałem to trzymać w tajemnicy aż do dzisiaj.

Jak być może wiecie w serwisie wspieram.to pojawiła się dzisiaj nowa kampania na wsparcie polskiej edycji książki „Historia C64 Pixel po Pixelu” zorganizowana przez wydawcę czasopisma PIXEL i organizatora corocznej imprezy PIXEL Heaven.

Jakiś czas temu zostałem zapytany czy nie zechciał bym wesprzeć kampanii swoją produkcją i przeznaczyć ją na jedną z nagród na którymś poziomie wsparcia kampanii. Nie zastanawiałem się długo. Zaistnieć obok tej kultowej książkowej pozycji w formie kasetowego wydania gry to, jakby nie patrzeć zwieńczenie całej tej zabawy w stworzenie gry na portalu.

Kaset będzie 100. Traktujemy to z PIXELem trochę jako „przedmiot kolekcjonerski„. Kasety będą więc numerowane – co może dodać jakiegoś smaczku dla kolekcjonerów.

Zachęcam do wspierania kampanii. Sama książka jest tego warta. Jestem przekonany, że kampania skończy się pełnym sukcesem, a wtedy w okolicach czerwca albo zagracie w RJA z kasety, albo… odstawicie ją na półkę do Swoich kolekcji.

Ale to nie wszystko

… bo jest jeszcze jedna gra, która pojawi się w takiej PIXELowej edycji w ramach tej kampanii. Jest to Eternal – gra, w której w 1994 roku miałem swój udział jako grafik. Jak też już pewnie wiecie albo przeczytacie na stronach kampanii gra będzie miała swoją wznowioną edycję. Na kasecie – a jakże. W tym wznowieniu oprócz znanej Wam, mam nadzieję gry, zobaczycie niespodziankę, którą zrobiliśmy specjalnie na potrzeby tego wydania. Czy to oznacza powrót Inflexion Development do świata gamedev’u? Hmm…..

O Eternalu, o tym jak powstawał rozmawialiśmy z Krzyśkiem Augustynem jakiś czas temu tutaj…

… a tak się prezentuje kaseta z Eternalem w 2022 roku.

Dla ciekawskich…

… mam jeszcze jedną ciekawostkę. Wkrótce pojawi się materiał (film), w którym opowiem jak powstały te okładki . Tak się składa bowiem, że dostałem szansę na stworzenie okładek do kaset. Jak dla mnie to już w ogóle spełnienie marzeń więc do pracy mocno się przyłożyłem. Efekty ocenicie niebawem sami na kasetach, które wpadną w wasze ręce. Z okładką RJA było dość prosto bo w zasadzie bazuje ona na obrazku tytułowym jaki napixlowałem do gry. W przypadku Eternala musiałem wymyśleć coś co nawiązuje do gry i oryginalnego wydania, a jednocześnie jest nowe i nie powiela „pomysłu” 😉 z oryginalnej okładki. W filmie opowiem wam jak się za to zabrałem i jak taka grafika powstawała.

Tyle newsów.
Paniętajcie – w najbliższy piątek premiera gry Robot Jet Action
Wszystkich serdecznie zapraszam – tutaj i na kanał YT

CarrionKategorie:Gry, Robot Jet Action

Tagi: , , , , , , , ,

24 replies

 1. No to wspieram i się nie zastanawiam. Gratuluję super projektu i MEGA okładek wygląda to wszystko naprawdę prestiżowo !

  Polubienie

 2. Wsparcie poszło 🙂

  Polubienie

 3. Czy RJA na fizycznym nośniku będzie do nabycia wyłącznie na wspieram.to?

  Polubienie

 4. Nie mogę się doczekać premiery 🙂 Czy kampania na wspieram.to jest jedyną możliwością nabycia RJA na fizycznym nośniku?

  Polubienie

 5. Kaseta w takiej edycji jest tylko na wspieram to. Plany innych wydań fizycznych są na razie odsunięte w czasie i nie umiem odpowiedzieć czy kaseta, cartridge i kiedy to będzie.

  Polubienie

 6. Dzięki Katon!

  Polubienie

 7. Czuję się jak 30 lat temu 😉 – oryginał gry wydanej na fizycznym nośniku jest dla mnie nieosiągalny ze względu na zaporową cenę.
  Zależy mi na fizycznym wydaniu, więc nie pozostaje mi nic innego jak z nadzieją czekać na wersję dla mniej zamożnych.
  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 8. Widać w tym wszystkim precyzję 😊 Niech żyje C64 i twórcy wszystkiego co do Commodorka tworzą 😊

  Polubienie

 9. No i przegapiłem numer 1. Trudno, ktoś musi być drugi. Świetny pomysł. Pozdrawiam.

  Polubienie

 10. Projekt książki wspieram, choć jak zwykle już na samym starcie są pewne kontrowersje (żeby nie szukać daleko – okładka książki).
  Kasetę musiałem odpuścić. Zdecydowanie cena tego progu przekracza moją granicę rozsądku. Tak jak któryś z poprzedników pisał – poczekam i może się doczekam wydania w którym cały dochód trafi do autorów gry. Jak rozumiem, z grą od Inflexion jest ta sama sytuacja?

  Polubienie

 11. Czy mówisz o nr jeden kaset? Bo mam nadzieje, że będą numerowane wg kolejności wpłat 🙂

  Polubienie

 12. Wydaje mi się, że egzemplarze które nie zostaną sprzedane będą potem do nabycia luzem. Tak jak w przypadku kampami ‚Puszki Pandory’.

  Polubienie

 13. Mądrego to i dobrze … poczytać 🙂

  Polubienie

 14. A co z okładką nie tak? Serio pytam. może jestem jakiś mało spostrzegawczy.
  Kenji. gra będzie darmowa bo taki był cel. zrobić grę. pokazać jak ona powstaje i udostępnić kod. ale będzie możliwość wsparcia – co łaska.

  Polubienie

 15. Wszędzie na reklamach akcji wspieram.to jest okładka z limitowanej wersji. Nawet na ekranie tytułowym. Podczas, gdy taką okładkę dostaną tylko osoby wybierające pakiet „Bogato, ale w limicie” no i tych dwóch kolekcjonerów za 4,5k PLN. Cała reszta dostanie książkę w takiej jarmarcznej okładce.
  Wiem, wiem rzecz gustu.
  Ciekawi mnie też zawartość książeczki-nagrody za próg 95k PLN. Czytam (prenumeruję) Pixela od pierwszego numeru i serio nie wiem co oni chcą dać do tej książeczki. Wyjdzie z tego kilka kartek na krzyż. Pixel praktycznie nic nie pisze o C64 (co dziwi, biorąc pod uwagę, że w redakcji był/jest Voyager).

  Polubienie

 16. Co mi przypomina, że dosłownie dzisiaj otrzymałem przesyłkę z poprzednią książką o Amidze. Jeszcze nie odpakowywałem przesyłki. Musi poczekać kilka dni aż remont pokoju dokończę.

  Polubienie

 17. Od początku zapowiadało się, że RJA będzie dopieszczonym dziełem, a wersja preview utwierdziła mnie w przekonaniu, że gra jest wybitna. Dlatego chciałbym odwdzięczyć się za ogrom pracy jaki został włożony w jej powstanie, a jednocześnie zależy mi żeby taką perełkę odpalić z honorami tj. z oryginalnego fizycznego nośnika. Opcja zakupu gry na wspieram.to z dodatkiem w postaci książki 😉 – bo tak to osobiście odbieram – nie interesuje mnie z uwagi na łączną, zaporową cenę. Ponieważ nie chcę sobie popsuć zabawy, dlatego nie będę też pobierał RJA w darmowej wersji cyfrowej, a poczekam na opcję zakupu gry na fizycznym nośniku 🙂

  Polubienie

 18. Carrion – piękne okładeczki, jedziemy z tym koksem 🙂

  Polubienie

 19. Jeśli dobrze widzę to kasety już wyprzedane….. Potęga C64

  Polubienie

 20. Nieźle, ale… tam nadal jest zaznaczone że pozostało 97/100 ?

  Polubione przez 1 osoba

 21. Hi, I have just seen your nice campaign and wondered if this is for Poland only or do you ship to the UK? I have selected my pledges but when I put in my address it doesn’t ask for my country. I would like to pledge for both cassette tiers if you can ship to the UK.

  If not no problem and good luck with your campaign. I buy a lot of Retro Homebrew games and hardware from Poland now, both from Retronics (who I have an order with now) and BOBR.Games.

  Thanks

  Alex

  Polubienie

 22. Hi,

  Is this campaign for Poland only or do you also ship to the UK? I would love to support and buy both of the cassette games.

  Thanks

  Alex

  Polubienie

 23. Alex.
  I’m not doing this campaign so you have to ask the campaign organizers. wspieram.to is Poland only I guess but maybe they will ship to UK.

  Polubienie

Trackbacks

 1. Robot Jet Action és Eternal – Érkeznek kazettán! – Commodore 64
%d blogerów lubi to: