Top 10 najlepszych gier 2021 roku

Znani YouTuberzy Larek i Borsuk (w towarzystwie Nekroskopa) przeprowadzili w minioną niedzielę 10-cio godzinny live gdzie wybierali najlepsze gry minionego 2021 roku.

Wielogodzinne live’y na kanale Gramy na Gazie to u nich norma więc i tutaj nastawiałem się, że i ten zacny live swoje potrwa. Potrwał 10 godzin, podczas których ograno jakieś 30 gier. Na koniec we własnym gronie oraz z pomocą poproszonych 3(4?) ekspertów oceniono i wybrano pierwszą dziesiątkę. Tak się składa, że i mnie poproszono o oddanie swoich 10 typów z listy zaprezentowanych 30 tytułów. Ekspert i gracz ze mnie taki sobie, wolę gry tworzyć i wymyślać, ale jako, że nigdy tego wcześniej nie robiłem to poczułem chęć zabawienia się i wytypowania swojego top 10. Spędziłem prawie 10 godzin (z przerwami) na śledzeniu stream’a i całkiem dobrze się bawiłem. Całość obejrzycie na Youtube bo stream jest oczywiście zapisany. Załączam poniżej.

Borsuk i Larek, a także ich gość Nekroskop wybitnie znają się na grach wiec ogrywali i oceniali wszystko bardzo rzetelnie. Zwracali uwagę na rzeczy, na które ja sam bym nie zwrócił. Jako twórca ja patrzę na grę jako na program, na grafikę, na trudność wykonania, itp. Po doświadczeniach z Robotem także grywalność, rozumiana jako całość doświadczeń podczas rozgrywki jest dla mnie bardzo ważna.

Starałem się oddać to w mojej osobistej liście top-10. Spis wszystkich 30 gier umieszczam dalej. Tutaj moja lista, moje zestawienie:

 1. Sonic The Hedgehog
 2. Soulless 2
 3. Scramble Infinity
 4. Brilley Witch Chronicles
 5. Runn n gunn
 6. Polar bear in space
 7. Nixy
 8. Galaga
 9. Arcade days
 10. Retaliate dx

Zestawienie oficjalne na koniec 10-cio godzinnego live stream’u na kanale Gramy na Gazie, oraz ich oficjalny top 10 gier na Commodore 64 za rok 2021 wygląda następująco:

 1. Nixy – 58 pts
 2. Briley witch chronicles – 57 pts
 3. Sonic the hedgehog – 51 pts
 4. Runn n gunn 35 pts
 5. Soulles 2 – 33 pts
 6. Scramble infinity – 32 pts
 7. Polar bear 21pts
 8. Arcade daze 16 pt
 9. Galaga 14 pt
 10. Knigh night 13 pts

Jak widzicie listy są bardzo podobne. Wśród wielu oceniających w pierwszej dziesiątce pojawiły się bardzo podobne tytuły tyle że w różnych kolejnościach. Oznacza to że ciężko było wybrać jednoznacznie. OStateczne zestawienia były podyktowane jakimiś tam kompromisami. Często także przeważały własne upodobania i preferencje co do gier. Wszyscy zgodzili się, że poziom gier w 2021 był bardzo wysoki z kilkoma naprawdę wybitnymi perełkami.

Pamiętajcie, że to zestawienie to dobra zawaba aby przypomnieć sobie co pojawiło się w świecie gier na nasz ulubiony komputer. Z takim też nastawieniem zapraszam was do komentowania tutaj oraz do obejrzenia zapisu ze streamu.

Na koniec ciekawostka… Jeśli zechcecie obejrzeć zapis to zaraz na początku zobaczycie jak Panowie grają w …. Robot Jet Action. Dzięki im za reklamę! Nie powiem… ciekawie było obejrzeć jak „próbują” grać w RJA 😉 Czyżbym zrobił aż tak trudną grę…

Carrion

Pełny spis gier jakie były przeglądane i brane pod uwagę podczas głosowania:

Arcade Daze
Bad Moon Rising
bagman comeback
Battle Kingdow
Briley witch chronicles
Crillon junior
Don’t break the balls
Eve was here
Galaga
Galaxian
Graviton
Heli 1984 part 1 i 2
Jump out
Lady Pac
Leilei Relay
Monster Catcher
Night knight
Nixy
Plekthora
Polar bear in space
Randoom
Retaliate dx
Runn n gunn
Scramble infinity
Snowdown
Sonic
Soulless 2
Starhawk
Straightup
TenebraKategorie:Gry

Tagi: , , , , , , ,

1 reply

 1. Właśnie sobie oglądnąłem tego gameplayera. Kurde, ta gra jest boska! Grafika obłęd! Wow!

  Polubienie

%d blogerów lubi to: