O Nas

Witamy na C64Portal.pl

C64Portal.pl to strona przeznacozna dla miłośników 8 bitowych komputerów marki Commodore. Chcemy, aby treści tutaj umieszczane były ciekawe dla „starych wyjadaczy”, znających komputery Commodore na wylot, ale także dla tych, którzy w dzieciństwie posiadali 8 bitówki ze stajni C=, grali w gry, programowali, a teraz chcieliby poczytać, pooglądać, posłuchać wieści o tym, co się dzieje w świecie 8 bitowych komputerów. A dzieje się dużo, co udowadnia, że te komputery nadal działają, społeczność i pasjonaci tworzą nowe akcesoria i oprogramowanie – dostarczają frajdy użytkownikom. Między innymi o tym piszemy.

Publikujemy treści, newsy ze świata i informacje dotyczące wszystkich 8 bitowych komputerach Commodore. To oczywiście modele serii C64, C128, rodzina C16,116,+4, a jak będzie okazja także PET czy VIC20.

Kto wydaje C64Portal.pl?

Wydawcą i administratorem portalu jest Stowarzyszenie Miłośników Olschoolowych Komputerów – SMOK, zarejestrowane w Opolu. Działalność stowarzyszenia ma charakter niekomercyjny i taki jest także charakter wydawania tego portalu.

Chcemy aby ten portal był społecznościowy, co oznacza, że każdy jest zaproszony do współtworzenia i publikowania tutaj treści. Chcesz się z nami skontaktować, napisać tekst lub newsa? Użyj strony Kontakt.

Nie prowadzimy własnego forum dyskusyjnego. Współpracujemy z administratorami forum C64Scene.pl gdzie mamy swój kącik. Jeśli chcesz podyskutować o komputerach Commodore albo tym portalu zapraszamy właśnie na C64Scene.pl