BackBit dla VICa 20. Podsumowanie miesiąca kartridży

Przetestowaliśmy w końcu ten kartridż do VIC’a 20. Zobaczcie czy warto go kupić. Podsumowujemy także wrzesień i snujemy plany na przyszłość – także kartridżowe.

Dzisiejszy materiał jest ostatnim z wrześniowej serii o rozszerzeniach dla komputerów Commodore. Backbit dla VIC’a 20 to tak naprawdę przelotka do podłączenia Backbita C64 do VIC’a. Autorka tego rozszerzenia, niejaka Eve opisuje tę przelotkę jako mechanizm tłumaczący adresy z karta C64 na karta VIC20. Cokolwiek to znaczy działa dobrze i to był główny powód dla którego zakupiłem ten zestaw.

Backbit podłączony do VIC’a działa i zachowuje się analogicznie jak podłączony do C64. Działa! Z dodatkowych funkcji pozwala wybrać ilość emulowanej dodatkowej pamięci. Wczytuje .prg choć nie obyło się bez kilku problemów. Mówię o nich w filmie.

Poniżej wklejam materiały jakie opublikowaliśmy w ramach naszej wrześniowej akcji w temacie kartridży. Dajcie znać w komentarzach tutaj pod artykułem albo na kanale czy materiał wprowadzający do zagadnień kodu maszynowego, monitorów, assemblera jest czymś co was ciekawi. Chodzi nam taki mini tutorial po głowie…

Carrion



Kategorie:Film, hardware, Vic 20

Tagi: , , , , , , , , , , ,

2 replies

 1. Kurcze, a ja tak chciałem zobaczyć te demka na VIC-u 😦
  I prawda, bez Action Replay’a nie było mowy o kodowaniu, mimo pojawienia się Turbo Assemblera monitor nadal służył pomocą. Poza tym ile jak się zaków narippowałem 😉 Całe dyskietki z kolekcjami Draxa, Scrotii czy Metala odpalane potem w ZakPlayerze Syndroma 😀

  BackBit? Klasa. Poważny projekt z mocno rozbudowanym „firmware’em” i gadżetami. Szacun dla Twórcy.

  Dzięki Carrion!
  Pozdrawiam, DKT

  Polubienie

 2. Zobaczysz demka na VIC’a – spokojnie 🙂 Będą!
  A może o programowaniu na Actionie napiszesz jakiś tekst albo zrobisz filmik? Jak trzeba to pomożemy

  Polubienie

%d blogerów lubi to: