Muzyka

Wrzesień miesiącem kartridży

Wakacje się skończyły. Nasza przerwa w nadawaniu też się skończyła. Wracamy powoli do przyjemności tworzenia, nagrywania i pisania nie tylko w portalowych tematach. W najbliższym czasie chcemy zrobić trochę materiałów o kartridżach.

Muzyka na kartridżach

Na przełomie kilku lat, dla naszego C64 pojawiły się ciekawe aczkolwiek niszowe projekty muzyczne, wypuszczone w prestiżowej formie czyli na kartridżu. Postaram się pokrótce scharakteryzować trzy pozycje, których stałem się szczęśliwym posiadaczem.

Deep SID! Świat muzyki C64 odkryty na nowo

Dzisiaj startujemy z nowym działem Muzyka. Odkrywać będziemy przed Wami i z Wami tajniki świata muzyki C64. Nie da się tego lepiej zacząć niż z Deep SID. Odkrywamy SIDy na nowo.

Legenda SIDowej muzyki! Wywiad z JCH

Nowy dział „Muzyka”, rozpoczynamy z wysokiego C. Przedstawiamy Wam Jensa Christiana Huusa, znanego po prostu jako JCH. Wywiad z JCH to według nas idealny sposób, aby zacząć na naszym portalu pisać o muzyce na Commodore 64.

Jaka to melodia, czyli jak muzyka z gry Druid II przeszła do legendy

Commodore 64 ma mnóstwo mocno wyróżniających go rzeczy spośród innych komputerów. Jedną z nich są intra krakerskie, rzecz bardzo sporadycznie spotykana np. na ZX Spectrum czy ośmiobitowym Atari. Jedno z nich po 33 latach ma status kultowego i co ciekawe, głównie za sprawą muzyki…

%d blogerów lubi to: